Lukostřelba Rožnov pod Radhoštěm
 oficiální stránky amatérského  sportovního klubu

Zimná liga - Čremošné

25.01.2016

Všechny fotografie ze závodu si můžete prohlédnout zde>>

Článek s fotografiemi pořádajícího klubu tady>> a výsledky zde>>

DSC02928

DSC02894Letos jsme si zimy moc neužili a skoro to vypadalo, že se bude Zimná liga muset přejmenovat na Podzimno-jarní ligu. Její 6. kolo v Čremošné nás však z takových nápadů rychle vyléčilo. Stačil na to ranní pohled na teploměr, který ukazoval -18°C. Nenechali jsme se odradit a po překonání betonového tankodromu mezi Martinem a Turčianskými Teplicemi jsme dorazili bez problémů na místo. Organizace byla dokonalá snad až trochu přehnaná, živých ukazatelů rozmístěných kolem hotelu Bartoška a na trati mi bylo v tom mrazu teda líto.

Nicméně oddíl Arquitis opět nezklamal a stejně jako minule mám pro stavitele trati jen slova chvály. Užili jsme si nádherný terén a přitom byl brán ohled na snadný přístup v zasněžené krajině. Také šípy se s ohledem na sněhovou pokrývku dohledávaly docela dobře. Horší bylo, že cedrové šípy byly v mrazu tak křehké, že se po nárazu na zmrzlou zem doslova tříštily. Hledalo se tedy dobře, ale nacházeli jsme spíše třísky.DSC02901

Autů bylo hodně, střílelo se na dva šípy, což je tedy pro mne vždy výzva. Terčů, kdy se člověk mohl radovat z 20ti a více bodů se povedlo jen pár. Mráz se nakonec dal zvládnout a v půlce závodu se dokonce oteplilo na -8°C a mohl jsem tak sundat i teplou rukavici pod střeleckou. Nevím jak ostatním, ale mě se podařilo udržet po celou dobu tělo v dokonalém teplotním komfortu, ale stejně jsem občas mohl tahat zádami jak chtěl a nátah byl nějaký kratší. Večer jsem si připadal jako zbitej pes, mráz zkrátka utahá i když je vám pocitově dobře.

No výsledky tentokrát nic moc, prostě aut po desítce je jak dvě pětky a tak čest klubu tentokrát musely hájit ženy. Renka standardně zlato v kategorii PBHB ženy, ale stačilo by jí to na bednu i v reflexu. Je to prostě naše nadějná reprezentantka. Největším překvapením a jistě i radostí byla pak zlatá medaile pro Jarču v kategorii reflexních luků ženy. Pěkné, nestřílí ještě ani rok, jak bude asi střílet za další rok.

DSC02927DSC02935DSC02951

DSC02947
-jn

 

LK Falcon na facebooku.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram