Lukostřelba Rožnov pod Radhoštěm
 oficiální stránky amatérského  sportovního klubu

Zimná liga - 1. kolo ve Varíně

26.10.2015

DSC01854

Všechny naše fotografie z podzimního Varína si můžete prohlédnout zde>>

DSC01889Ve Varíně jsme byli teprve před 14 dny a to hned na dvou závodech dva dny po sobě a tak jsme měli trochu obavy, zda už nebudeme "převarínovaní". Naštěstí příroda a Jožko trochu čarovali a tak to byl úplně nový závod. Podzimní krajina na Malé Fatře byla tak nádherná, že jsem měl chuť spíše fotit než střílet. Trať byla postavena zcela netradičně, něco mezi malým a velkým okruhem a terén kolem Fatranky opět dokázal, že má v sobě nevyčerpatelný potenciál. Jednou by tu z toho měl vzniknout skanzen 3D lukostřelby.

DSC01845V sobotu před prvním závodem Zimnej ligy měla Slovenská lukostrelecká asociácia 3D valnou hromadu a tak došlo k pár nečekaným změnám. Docela jsme si zvykli na systém Grand Prix s jedním šípem na terč + jedním opravným v případě autu. Nyní se střílí stejně jako Slovenský pohár dva šípy povinně za stejný počet bodů. Slovenský pohár nestřílíme a tento systém netrénujeme, tak nám dělalo chvíli problém přijít na to, že z desítky prvním šípem, druhým šípem jedenáctku neuděláš a při snaze změnit náměr zaručeně autuješ. Asi tak po třetině závodu jsme rezignovali na spekulace s druhým šípem a začaly ty správné soustřely.

DSC01885Zimná liga by měla mít 9 kol, počítat se budou body dle umístění z pěti nejlepších závodů. Další kolo by mělo být 7.11. a třetí kolo 5.12. na Mikulášské taškařici pod Hostýnem. To jsou ty dobré zprávy. A teď se podržte, nejprestižnější pohár GRAND PRIX končí a příští rok nebude. Snad je to tak lepší, aby odešel tento unikátní pohár ještě se ctí a při síle, ale i tak nám bude chybět. Slovenský pohár bude sice otevřený i zahraničním hostům, ale i tak se nemohu ubránit pocitu, že na Moravě tím vznikla díra. Třeba se někdo chopí příležitosti a tuto prázdnotu zaplní.

Ale ať skončíme pozitivně, závodů je čím dál více, pokrývají celý kalendářní rok a my střelci si je můžeme vybírat jak hrozinky z vánočky. Vždyť je to úžasné :-)

Jan Novák

 

 

LK Falcon na facebooku.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram