Lukostřelba Rožnov pod Radhoštěm
 oficiální stránky amatérského  sportovního klubu

Varín Cup 2016

02.08.2016

Fotky od Honzy a Renky jsou tady>> od oficiálního fotografa zde>> výsledky tu>>

DSC05446

Tak jsme se po nějakém čase opět sešli ve Varíně. Jožko tentokrát postavil "velký okruh" přes hřeben, který nabízí překrásné výhledy na okolní krajinu. Pro 40 terčů více než důstojná trať plná terénních nerovností a optických záludností. A teď si to ještě vynásobte dvěma povinnými šípy a dvěma dny po sobě a dostanete 160 výstřelů na 3D terče. Pro mne teda docela náročný výkon, ale jak řekl Jožko, měl to být tréning na náročné mistrovské soutěže. Varín Cup by se měl přejmenovat na Varínský 3D maraton.

DSC05447DSC05451

Počasí vyšlo báječně i když na neděli hlásili bouřky. Kdo se však zalekl předpovědi, přišel o dva krásné slunné dny. V sobotu bylo horko docela úmorné, v neděli nás chladil vítr. Na trati byly rozmístěny stanice s pitnou vodou, čehož se hojně využívalo.

DSC05464

Krásu a divokost zdejší přírody podtrhují pravidelné střety s jejími právoplatnými obyvateli. Letos místní medvědice rozsápala hned tři terče a další mírně poškodila. Otisky drápů na gumových zvířatech mne od bližšího seznámení docela odradily.

DSC05502DSC05559DSC05497

Pro LK Varín je ranní kontrola a náprava škod po medvědici rutinní záležitost a start závodu nebyl ohrožen. Na trati byly postaveny nádherné terče všech velikostí. Střílelo se dle HDH-IAA, kde se musíte dotýkat kolíku a modrý je vzdálen maximálně 27 m.

DSC05546

Odpolední program s ústupovkou jsme nahradili koupáním v nedalekém lomu a auty spláchli čepovaným pivem. Pavel s Jirkou spali na balkóně a chata Fatranka tak i díky nim vysílala chrápání do okolní krajiny s takovou silou, že ráno byly terče nedotčené.

DSC05566

Druhý den už byla únava znát i přesto se nám podařilo nástřely ze soboty ještě zvýšit. Autů bylo ale požehnaně a chabou útěchou nám bylo, že jsme našli asi tucet cizích carbonových šípů. Hrdinou dne byl Pavel, který si vylepšil nástřel o 60 bodů!

DSC05577

DSC05593Nakonec jsme se dívali na stupně vítězů z těsných příček pod nimi. Jirka byl celkově 4. ve veteránech Longbow. Pavel v neděli úžasným výkonem do posledního terče poskočil ze 7. až na 5. místo v kategorii Longbow muži. Na mne zbylo 6. místo za ním. Čest oddílu opět zachránila Renka s 1. místem v kategorii PB-HB ženy.

Byl to náročný, ale úžasný lukostřelecký víkend. Na Fatrance je skvělé zázemí, ubytování, hospoda i parkůr vše v jednom a pěkně u sebe. Organizace zmáknutá, atmosféra rodinná. Pro takovou pohodu a lukostřelecké zážitky se sem vždycky rádi vrátíme.

-jn

LK Falcon na facebooku.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram