Lukostřelba Rožnov pod Radhoštěm
 oficiální stránky amatérského  sportovního klubu

Toulky po Bedlině

12.06.2022

Naladěni posledními závody jsme s Falcoňákmi vyrazili dobývat medailové příčky do Bystřice pod Hostýnem, kde se v areálu na Bedlině konalo moravské kolo českého poháru :D.  Den jsme zahájili, jak už je na Moravě zvykem, vydatným občerstvením pro případ, že by střelecká forma dnes pokulhávala.

Trať závodu vypadala zdánlivě nevinně- vzdálenosti tak akorát, zvířata nikam neutíkala, počasí ladilo, střelba na 2 šípy s přístupem nás nadchla. Ovšem už po pár výstřelech bylo jasné, že nám nic nedaruje zadarmo. Gumové potvory sice nikam neutíkali, zato se schovávaly ve vysoké v trávě a ve stínech, kde fakt nic nebylo vidět a pojem instinktivní lukostřelba dostával nový rozměr. Sluníčko sice hřálo, ale taky pekelně svítilo do očí, ideálně na každém kolíku jinak a spolu s různou vzdáleností  dokázali zamotat hlavu. A zjištění, že pod těmi ostružinami, které ti rozedrali ruce je hrabanka, takže ten šíp stejně nenajdeš, občas i slzu do oka vehnalo. Arrow friendly nevypadaly ani ty šutry co na nich prase sedělo a o potvoře visící na laně před skalní stěnou ani nebudu mluvit (jo jo já vím, máme se trefovat do zóny, je dost velká ;)) Zkrátka závod jak má být, žádná nuda :)

Žádná zmije nám přes den cest nezkřížila, takže jsme se v kompletní sestavě prostříleli až k přerozdělování cenných kovů. Jirku se nám sice snažili odlákat nějací pobudové v červeném, i mikinou se ho snažili uplatit, ale po intervenčním zásahu zbytku oddílu zůstává, samozřejmě zcela dobrovolně, věrným Falcoňákem. Řáholec ať si vychová vlastního LB medailistu…ten náš bral krásné 3. místo. Kluci v kategorii, která hodně pamatuje, vylepšili svoje skóre a domů pod Radhošť přivezli kompletní sadu – Vláďa Jošt zalto, Jirka Zöllich stříbro a Jarda Korábečný bronz. Věříme, že nastolený standart udrží i v dalších závodech ;). Naše mládež - Honza s Artim  se rozdělili o 1. a 3. místo. Já ulovila zlato s historickým lukem. No co dodat, zřejmě slušný oddíl :D !

Organizátorům děkujeme za skvělý den a těšíme se na další kolo soutěže Postav terč „To si děláte srandu“ (žralok a puma nastavili laťku vysoko). Možná už příští týden na Buchlově? Kdo ví. Falcoňáci však u toho rozhodně nebudou chybět.

Výsledky:

Vláďa Jošt - 1.místo LB muži, co hodně pamatují
Jirka Zöllich - 2. místo LB muži co, hodně pamatují
Jarda Korábečný - 3.místo LB muži, co hodně pamatují

Honza Martinkovič – 1. místo BHR junior
Artie Zöllich – 3.místo BHR junior

Renka Nováková – 1. místo HB

Jirka Hrachovec- 3. místo LB muži

Patrik Martinkovič – 11. místo BHR muži

Všem velká gratulace

Fotografie k článku / Toulky po Bedlině

LK Falcon na facebooku.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram