Lukostřelba Rožnov pod Radhoštěm
 oficiální stránky amatérského  sportovního klubu

První Falcoňácký výjezd do Varína

13.10.2015

10.10. Finále Grand Prix 3D 2015 & 11.10. Memoriál Jožka Ďugela ml.

DSC_1655

Fotky od Renky najdete zde>>. Profesionální fotograf z Varína má alba ze soboty tady>> a z neděle zde>>, výběr fotek pouze falcoňáců je tu>>. Fotky od Jirky H. doplněny! Můžete si je prohlédnout zde>>

Reportáž z výjezdu:

Náš mladý oddíl začal vznikat teprve před rokem a nejčerstvější posily začaly střílet teprve před pár měsíci. I tak jsme dokázali dát dohromady výjezd devíti lukostřelců. Pro některé to byly první závody, přesto se mezi zkušenými střelci neztratili. Do Varína jezdím rád z mnoha důvodů, ale hlavním je, že zdejší klub nepořádá závody pro posílení kolektivního ega ani pro peníze. Tady se zkrátka stále ještě drží hesla: "děláme to hlavně pro lidi", což začíná být čím dál větší vzácnost. Dvoudenní střílení spolu se zázemím chaty Fatranky pak dalo záminku ke skvěle strávenému víkendu v kruhu nových přátel.

20151010_11062920151010_135303

V pátek večer proběhlo menší zahřívací kolo na sobotní večírek a ráno dorazily zbylé posily. Rozdělili jsme se ukázněně do dvou skupin, načež se k nám dopsalo půl autobusu Poláků a byli jsme zase roztrženi. Naštěstí se nám podařilo opět přerozdělit na volnou metu. Kdo si myslí, že tím počet Poláků ve skupině klesl, tak nezná Poláky. Jsou to skvělí lidé, dokud nejste za nimi ve skupině, mají totiž schopnost se množit dělením :-). Naše nově utvořená skupina asi našla nějakou díru v časoprostoru, protože jsme plynule prošli celým závodem bez toho, abychom na někoho narazili, nebo nás někdo dohnal.

Závod je vždy pro trenéra skvělou příležitostí vidět, jak si jeho svěřenci vedou v soutěžní zátěži. On ten, komu to jde na tréningu, ještě nemusí být na závodech skvělý. Musím říct, že jsem opět hleděl, jak někdo, kdo přijde k lukostřelbě jako nový, nezkažený internetovými diskusemi a silnými luky dokáže po pár měsících tréningu střílet. A že se nám letos v LK Falcon pár talentů urodilo, hádám o nich bude v následujících letech ještě hodně slyšet a já asi půjdu dělat radši do včel. :-)

20151010_120447DSC_1443

Chyby se však dělají stále a tak se ujala nová tréningová metoda - kdo cukne hlavou, dá si sám pohlavek o napřaženou ruku. Damoklova ruka dostala z některých neuvěřitelné výkony a cukání hlavou ustalo. Moje žena to samozřejmě chtěla hned vyzkoušet i na mě, načež jsem schytal dva lepance za dvojitý aut od bývalé závodní plavkyně a viděl dvojmo. Na otázku kterého ze dvou krokodýlů mám trefit mi bylo odpovězeno, že toho prostředního a že si nemám stěžovat, když mám výhodu střelby do hejna. :-)

V druhé skupině Falcoňáků bylo zřejmě také hodně veselo a tak jsme museli uspořádat večer konferenci a všechno důkladně probrat. Pavel nakrájel sýry a salámy tolika druhů, že se na stůl ani nemohly vejít. Rozlévala se vyhraná vína a tak skromný dýchánek LK Falcon musel ostatním klubům připomínat lukulské hody. Myslím, že se z toho stane tradice. A protože někteří mají nadání nejen pro lukostřelbu ale i pro hudbu (což není můj případ), tak jsme vytvořili spolu s LK Phoenix a Bows club Chiméra malou kapelu. Moravští ptáci pěli tak hlasitě (v mém případě i falešně), že ani Varínská medvědice nemohla usnout.

20151010_164215

V 20151010_190045neděli se opět potvrdilo, že dvoudenní závody oddělují zrna od plev a tak jsme si od sběru těžkého kovu ve sváteční den odpočinuli. Dušan Binder samým překvapením málem zapomněl jít na bednu, protože jsem během vyhlašování zůstal stát vedle něj. Dotazů podobného typu bylo více, zdá se, že mí soupeři mají s mými narůstajícími úspěchy ode mne přehnaná očekávání. Jenže já nejsem závodní střelec, ale trenér elitního lukostřeleckého oddílu a to je pro mne úspěch, kterého si cením nejvíce.

Jan Novák

 

 

 

 

 

LK Falcon na facebooku.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram