Lukostřelba Rožnov pod Radhoštěm
 oficiální stránky amatérského  sportovního klubu

MZP 6.kolo - Falcon v akci

04.09.2023

Pokud máte zálusk na tygra, nemusíte být zrovna Sandokan, abyste ho mohli zařadit mezi své trofeje. Dokonce nepotřebujete ani lístek do Indie či povolenku k lovu. Stačí k tomu luk, šípy a taky pořádně namasírované nohy, protože abyste se k téhle šelmě dostali, musíte zdolat nejméně převýšení skokanského můstku v Rožnově pod Radhoštěm. Operace Falcon začíná.


Tygr ovšem není jediné lákadlo pěkně připravené lukostřelecké tratě. Ano, musíme se pochválit, však jsme ty těžké potvory tahali do kopce celou sobotu. Letos jsme naše zvířecí panoptikum obohatili také o pořádnou hyenu a parádní tarantuli. Pevně doufáme, že jste ocenili síť, na které se pavoučice houpala, neboť se s ní naše oddílová snovačka Arachné pořádně natrápila. Ale když jsme viděli to soví hnízdo na Buchlově, museli jsme uznat, že Řáholečtí nastavili vysokou laťku.
A víte, jak se pozná, že trať stavěli longbowisti? Ne, není to sekta, i když… Každý vlastník dřevěných šípů ví, jak rády se dřeváky lámou a zavrtávají, kam nemají. A jelikož Honza Novák alias Sysel je zkušený stavěč, vždycky vymyslel místečko pro zvířátko tak, aby se neposlušný šíp nemusel dlouho hledat. Kobra se svíjela v dutině stromu, za výrem strmělo statné torzo dubu, tygr si to rázoval po kmeni s protisvahem v zádech a naši spolubratři sokolíci si nastoupili pěkně před pařez stejné barvy. Tyrš by z nich měl radost… Tito ptáčci mají už nejlepší léta za sebou, a tak někteří závodníci kromě dalekohledu v očích museli zapnout i barvocit. (Museli jsme je trošku pošetřit, aby nám kluci ještě vydrželi). Honzík je nejen šípomil, ale taky lidumil, dal nám na první výstřel celých 25 minut. Jak to stihly skupiny, které se plazily až na Hradisko, nevím, ale zřejmě musely zapnout turbo, aby to stihly.
Vzhledem k enormnímu zájmu o soutěž jsme měli strach, jestli bude dost terčů a kuřat na oběd. Nakonec místo 200 závodníků dorazilo 160. Měli jsme trochu nahnáno, jestli nebudeme kvokat, když budeme celý týden jíst kuřata, co zbyla. Ale i to se nějak zvládlo. Rozhodně děkujeme za účast a těšíme se příští rok. Věříme, že jste si závody užili a že už vás nohy nebolí.
No a závěr patří těm, kteří vynesli barvy Falconu (čenožlutá, pro ty, co neví) až na místa nejvyšší.

Kuba Opálka 1. místo TRLB muži
Vláďa Jošt 2. místo TRLB zkušení muži
Jarda Korábečný 3. místo TRLB zkušení muži
Renka Nováková 1. místo PBHB ženy
Verča Horáková 2. místo PBHB ženy
Marťa Opálka 2. místo TRRB junioři
Radova Szilvási 3. místo BB muži

další umístění Falcoňáků:

Břetislav Bervic Junior 6.místo TRRB-M junioři
Tereza Tajzichova   4.místo TRRB-Z Děti
Jana Bervicová  11.místo TRRB-Z Děti
Marie Martinátová 5.místo TRRB-Z junioři
Honza Martinkovič 15.místo TRRB muži
Robin Fiurášek  31.místo TRRB muži
Tereza Řezníčková  11.místo TRRB ženy
Patrik Martinkovič 17.místo TRRB muži
Petr "Fráňa" Šrámek 6.místo TRLB muži
Jirka Hrachovec 8.místo TRLB muži
Jan "JT" Tajzich 12.místo TRLB muži
Artur Zöllich 13.místo TRLB muži
Jirka Zöllich 6.místo TRLB veteráni
Mirek Čajka 7.místo TRLB veteráni

Galerie fotografií níže:
Foto: Martin Hlavica

Kompletní fotogalerie zde>

Fotografie k článku / MZP 6.kolo - Falcon v akci

LK Falcon na facebooku.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram