Lukostřelba Rožnov pod Radhoštěm
 oficiální stránky amatérského  sportovního klubu

MZP 3.kolo - Buchlov

29.06.2023

Na Buchlov je cesta, jako žádná ze sta, roubená je kolkama. Mezi skály s luky, občas mezi buky, sotva pletem nohama. Na konci té cesty trnité, stojí bedna vysněná, vysněná, i vítězným lukostřelcům se už podlamují kolena, kolena.

Buchlov jsme si užili. Se vším všudy. Meteorologové se opravdu neměli šanci splést. Hlásili jasno, polojasno, občas přeháňky, místy silné bouřky. A vše jim vyšlo. Ti, kteří deset let marně vláčí s sebou batoh s pláštěnkou a náhradním oblečením, se konečně dočkali. Ostatní promokli na kost. Tedy dost záleželo na tom, kde se zrovna nacházeli. Pokud je chytla bouřka ve skalách, kde se nedalo nikde schovat, rychle pochopili, že tomu prostě neuniknou a odvážně vypouštěli mokré kličkující šípy v nejprudším lijáku. Když však skupinka měla to štěstí a zrovna se poblíž nacházel dvousetletý buk s košatou korunou, která nabízela chatrný přístřešek, moc se jí pod sprchu nechtělo.

Konec dobrý, všechno dobré. Sluníčko si dalo říct a vystřídalo lijavec. Pěšinka mezi skalami se proměnila na stezku odvahy. Pořadatelé měli připravenou opravdu krásnou trať plnou výzev. Těžko si představit, jak do takového terénu stěhovali ta velká zvířata. 34 stanovišť muselo uspokojit i ty nejnáruživější střelce. No a komu se nedařilo, mohl si alespoň koupit los a třeba něco vyhrát. Velkého výra si snad přál ulovit každý.

A jak si vedli Falcoňáci? Rozhodně se neztratili a dokonce ani neutopili. Mezi dlouhými luky jsou největšími sběrateli medailí. Jirka Zollich s Vláďou Joštěm brali zlato a stříbro v seniorech, Kuba a Martin Opálkovi fasovali stříbro v mužích a juniorech. Myslím, že Bílá paní Buchlovská se při sledování lukostřeleckého klání ani trochu nenudila. Buchlovu zdar.
Seveřanka

 

BB muži
4.místo - Szilvási Radovan
LB muži
2.místo - Jakub Opálka
6.místo - Petr "Fráňa" Šrámek
9.místo - Honza Novák
11.místo - Artie Zöllich
14.místo - Jan "JT" Tajzich
LB ženy
6.místo - Ivana Lušovská
LB veteráni
1.místo - Jirka Zöllich
2.místo - Vláďa Jošt
6.místo - Mirek Čajka
TRRB muži
16.místo - Honza Martinkovič
23.místo - Břeťa Bervic
TRRB Junioři
2.místo - Martin Opálka
4.místo - Břeťa Bervic Jr.
TRRB Juniorky
7.místo - Marie Martinátová

Fotografie k článku / MZP 3.kolo - Buchlov

LK Falcon na facebooku.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram