Lukostřelba Rožnov pod Radhoštěm
 oficiální stránky amatérského  sportovního klubu

Moravský zemský pohár - Búřov 2018

04.10.2018

Parádní video si můžete prohlédnout zde >>

Všechny naše fotky zde>>, od Oddysea Tišnov tady>>. Výsledky závodu tu>>

Náš malý klub si neklade malé cíle a tak jsme se letos pustili do historicky prvního námi pořádaného závodu, který byl zařazen do Moravského zemského poháru.Pořádat takový závod pro 120 lidí poprvé je velice finančně nákladné a uskutečnit jej se povedlo nejenom díky podpoře lokálních firem, ale i nasazení velkého počtu dobrovolníků.

Zahájení se ujala Jarmila Korábečná, která celou akci organizovala. Celkově se přihlásilo přibližně 120 střelců z toho více jak 40 dětí a juniorů. Na první ročník vynikající účast.

Objevit krásy Búřova k nám přijeli děti ze všech Moravských klubů a dokonce dorazili lukostřelci z Čech a ze Slovenska. Moraváci přijeli ze Zlína, z pod Pálavských vrchů i Tišnova. Češi z Hradce Králové a dokonce až z Prahy. Takové důvěry si moc ceníme.

Za hodiny strávené cestou v autě jsme se závodníkům kromě krásných panoramatických výhledů na Beskydské kopce odměnili také typickou Valašskou pohostinností.

Samotný závod se odehrával kolem vrcholu Búřova a částečně využíval místní golfové hřiště a z části hluboké okolní lesy a strže. Závod v 3D lukostřelbě je tak atraktivní, jak členitý je terén a toho je v této lokalitě dostatek.

Lukostřelci se tak mohli těšit na zdánlivě snadné terče na golfovém trávníku i na "lovecké" střely mezi větvemi stromů, kde se hůře odhadují vzdálenosti terčů.

Trať stavěli členové klubu a jejich rodinní příslušníci, kterým všem patří náš dík. Bez stovek hodin dobrovolnické práce by nešlo tak krásnou trať navrhnout a postavit. Už jen její návrh zabral trenérům přes týden plánování, aby byla trať nejen atraktivní, ale i bezpečná.

Na závodě jste mohli jako terče potkat gumová zvířata, která se běžně v našich lesích vyskytují, ale i exotického tygra nebo dokonce tučňáka.

Děti samozřejmě takové terče zbožňují a rády se s nimi fotí. Zvláště, když se zásah vydaří. Moravský zemský pohár se snaží dětem a jejich rodičům vyjít co nejvíce vstříc a tak se střílí na dva šípy. Dochází sice k většímu opotřebení drahých terčů, ale děti a začínající střelci si závod více užijí.

Našemu klubu se zakoupením těchto terčů naštěstí pomohly společnosti ON-Semiconductors,IT Awacs, MTT, CIE Automotive, ROBE a řada dalších menších místních firem, jejichž výčet by stačil na samotný článek.

Trať si ale pochvalovali i dospělí, kteří střílí ze vzdálenější mety. Děti mají bílý kolík s maximální vzdáleností 20 m, dospělí modrý s maximem 30 m a speciální červený kolík s maximální vzdáleností až 45 m je určen pro kladkové luky.

Celkem bylo postaveno 28 zvířat, což je minimum pro pořádání závodu. Příští rok ale vzhledem k pozitivním ohlasům očekáváme účast výrazně vyšší a trať bude nutno rozšířit o další terče. Závodníci totiž startují rozdělení do skupin dle počtu stanovišť a čím více terčů okruh má, tím větší je jeho kapacita a průchod tratí plynulejší.

Po závodě nasyceni obědem už závodníci netrpělivě očekávali vyhlášení výsledků a děti obdivovaly medaile vyrobené speciálně pro náš závod. A protože byl pořádaný klubem LK Falcon z Rožnova pod Radhoštěm, nesly naše medaile na sobě náš oddílový znak.

Po vyhlášení výsledků došlo na netrpělivě očekávanou tombolu. Ta obsahovala díky sponzorům řadu hodnotných cen pro děti i dospělé. Hlavní dětská cena - tablet putoval do Němčic nad Hanou.

Po vylosování všech výherců bohaté tomboly jsme ještě jednou poděkovali všem sponzorům a dobrovolníkům a všichni se spokojeně rozjeli domů. Tedy až na organizátory, kteří po sobě museli les uklidit.

Děkujeme tedy ještě jednou všem našim sponzorům, partnerům a podporovatelům i touto cestou, bez těchto firem by náš závod nemohl být uskutečněn. Myslím, že jsme se společně podíleli na vzniku nové tradiční akce podporující pohyb a sport dětí v přírodě. Za celý organizační tým - Jan Novák, předseda LK Falcon.

Fotografie k článku / Moravský zemský pohár - Búřov 2018

LK Falcon na facebooku.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram