Lukostřelba Rožnov pod Radhoštěm
 oficiální stránky amatérského  sportovního klubu

Finále Zimnej ligy ve Varíně

14.03.2016

Všechny fotografie naleznete zde>>, výsledky závodu tady>> a Zimnej ligy zde>>

DSC03657Tak to máme za sebou, po posledním kole je Zimná liga u konce. Byla to báječná zima a závody byly velice náročné. To už není jako v začátcích, kdy 60 lidí střílelo na 24 terčů postavených většinou na 15-18 m. Účast i náročnost šla nahoru. A tak běžně střílelo 180 střelců v mrazu, v mlze, v dešti na plné vzdálenosti v náročných úhlech.

DSC03656DSC03673Během posledního kola se počasí pohybovalo od lehkého deště k mžení a tak ani závěr nedal střelcům nic zadarmo. Obdivuji všechny, kdo v takto náročných podmínkách dokázali na 30ti terčích na dva šípy nastřílet přes 400 bodů. Nám se to sice nepovedlo i tak mám ze závodu dobrý pocit, i když se šípy často po mokrých terčích smýkaly.

DSC03664Ve Varíně se trochu kácelo a mýtilo a tak se objevila zcela nová místa pro stavbu terčů. Například bobr za potůčkem, který se střílel z prudkého srázu se Jožkovi opravdu povedl. Je vidět že Varín má stále co nabízet nového a nové rozhodně neznamená horší. Na některé tradiční terče - například střelba mezi skalami se naopak vždy těším.

DSC03686No a jak jsme nakonec dopadli? Na medaile to nestačilo, ale bojovali jsme do posledního terče. Mě stálo 6. místo nakonec vítězství celé Zimné ligy ale 3. místo také potěšilo. Čest oddílu nakonec zachránila Renka, která suverénně zvítězila s plným počtem bodů v kategorii PBHB ženy se svým horsebow a palcovými prsteny.

--jn

 

LK Falcon na facebooku.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram