Lukostřelba Rožnov pod Radhoštěm
 oficiální stránky amatérského  sportovního klubu

FEHOVA 3D - Budapešť

22.02.2018

Všechny naše fotografie naleznete zde>> výsledky pak tady>>

V zimě kromě Zimnej ligy není moc do čeho střelit a tak jsme se s Pavlem rozhodli vyzkoušet, jak se střílí halové 3D mistrovství. Zlákáni na vícedenní závod recenzí Slováků jsme si vyhradili 4 dny v Budapešti. Letos však bylo hlavní lukostřeleckou událostí, která doprovázela veletrh FEHOVA halové mistrovství IFAA EIAC a 3D bylo doprovodnou událostí. To nám ovšem nevadilo, udělali jsme si pěkný výlet a střílení "jednoho kola" nám vyšlo oběma na sobotu včetně vyhlášení.

Závod to byl specifický, s řadou situací jsem se do té doby nesetkal. Například s diváky komentujícími Vaše výstřely těsně za metou. To ještě bylo to nejmenší, v hale F hned vedle parkůru probíhal závod STIHL Timbersport se řvoucími závodními pilami a ve druhém pavilonu zase soutěž ve troubení a vábení.

Času na výstřel nebylo nijak mnoho, střílelo se z podesty po dvou na 4 terče. Sotva jsem stihl prohlédnout dalekohledem a zapamatovat si polohu čtyř zón, už zněl signál k přípravě střelby. Nakonec jsme se ale se vším nějak popasovali. Závod to byl spíše těžší, než byste čekali, plochou halu totiž Maďaři vyšperkovali řadou dekorací (rozuměj překážek). Pavel dokonce musel přivolávat rozhodčího k odstranění větve, která mu clonila zónu.

Také vzdálenosti nebyly jako na talíři. To zase bylo zařízeno tak, že z každé podesty se střílelo šikmo jakoby do pole vedlejší podesty. Terče tedy nebyly za sebou a nedalo se říci: "aha, tento terč je nyní o 2 m blíž", protože jste stříleli jeden kolmo a druhý diagonálně mezi terče předchozí mety. Různé vzdálenosti pro různé kategorie byly řešeny odlišnou barvou čísel. Museli jste tedy také dávat pozor, abyste se nespletli.

Veletrh byl zaměřen na lovce a bylo to příjemné zpestření čekání na výsledky. Ty byly nakonec velice rychle. Startovali jsme ve čtvrt na dvě a o půl páté již se vyhlašovalo. Díky průběžným výsledkům jsme věděli, že jdeme na bednu. Pavel získal zlatou medaili (175 b) a já stříbrnou (169 b), na 24 terčů slušný nástřel. Dva auty se nám ovšem nevyhnuly.

V neděli jsme se ještě cestou zpátky stavili na halový 3D závod v Tepličce nad Váhom. Naštěstí se startovalo postupně a longbow střílel až odpoledne. Náš příjezd sice vyděsil jednoho nejmenovaného kamaráda tak, že málem spolkl cigaretu, když nás uviděl vystupovat z auta, ale nakonec nás všichni vítali a gratulovali k úspěchu v Budapešti. Svoji aktuální formu jsme stvrdili opět stejným umístěním:

Pavel Repák 1. místo

Jan Novák 2. místo

-jn

Fotografie k článku / FEHOVA 3D - Budapešť

LK Falcon na facebooku.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram