Lukostřelba Rožnov pod Radhoštěm
 oficiální stránky amatérského  sportovního klubu

Český pohár - Žleby

08.04.2016

Všechny naše fotografie naleznete zde>> výsledky závodu pak tady>>

DSC03905

DSC03890O závodě českého poháru v okolí zámku Žleby jsem slyšel mnoho chvály, ale nějak nám to nikdy nevyšlo se přesvědčit osobně. Termíny kolem Velikonoc jsou u mne vždy nabité a lukostřelecká vášeň navíc bojuje s 25letou vodáckou tradicí. O to větší radost jsem měl, že nám to letos vyšlo a mohli jsme tak po Adršpachu zažít další legendární závod. Když staví trať Chiméra nelitujeme ani větší vzdálenosti při cestě z moravsko-slovenského pomezí.

Letos navíc vyšlo báječné počasí a ranní jinovatku rychle rozpustilo téměř až letní slunce. Trať byla postavena v parku v podhradí typicky chiméráckým (čti všiváckým) způsobem. Nechyběla střelba přes vodu, ostré 45° úhly nahoru i dolů a spousta optických klamů nebo psychologických hříček. Ono když míříte prudce dolů po svahu na malého kance a váš zrak upoutají plovoucí listy v pozadí, máte co dělat, abyste pohled vrátili zpět na komoru, dříve než střelíte vodníkovi do chýše.

DSC03951DSC03930

Na druhou stranu to nebyla žádná přehlídka maximálních vzdáleností, spíše naopak. většina vzdáleností byla středních a krátkých a tak se dalo na některých terčích docela bodově nahrabat. Jen se střelec nesměl nechat ukolébat, protože po sérii snadných terčů v parku na rovince následovala vždy nějaká kulišárna. Jedinou nevýhodu jsem viděl v nekontrolovatelném pohybu lidí. Když jsem střílel skrz okno v křoví a byl jsem rád, že při své postavě něco vidím, tak si to za srnku namířila zamilovaná dvojice. Nepomáhala ani hlasitá domluva ostatních ze skupiny. Dost mne to rozhodilo a na posledních 5ti terčích jsem ztratil téměř čistý štít. Ale psychická odolnost proti vnějším vlivům se musí taky trénovat.

DSC03976DSC03979

Výsledky pro Falcon nakonec předčily očekávání. V kategorii longbow 420 bodů nakonec i přes pokažený závěr na zlato stačilo a Pavel Repák dokonce obsadil třetí místo ve stejné kategorii. Já vždycky nováčkům tvrdím, že když budou pilně trénovat, není problém stát za půl roku na bedně. Pavel mi udělal tu radost, že to dokázal. Renka konečně vyhlášena spolu s muži (Což jí na Slovensku zakázali) a v kategorii PBHB získala dokonce krásné 3. místo. To stále není vše, Jiří Hrachovec 4. místo Longbow a brambora zbyla i na Jarču Klimkovou v TRRB. Těšte se na nás soupeři, Falcon stoupá vzhůru :-)

DSC04005DSC04009DSC04027

V neděli jsme si trať tréningově zopakovali. Zkoušeli jsme střelbu od červeného kolíku a od modrého pouze opravovali. K našemu velkému překvapení často nebylo co opravovat, ono to s těmi legendami o hrozivých vzdálenostech v IFAA nebude tak žhavé. Běžně jsme trefovali komoru od červeného kolíku. Interní závod v naší skupině vyhrál Jan Opletal, který nástřelem 475 bodů dokázal, že když nemá za krkem Ježdíka, střílí jako Howard Hill. Také ostatní výkon ze soboty značně pozvedli.

DSC04012DSC04029DSC04035Byl to úžasný víkend a Chiméra má můj obdiv, protože energie vložená do stavby takovéhoto závodu byla poznat na každém kroku. Po Adršpachu další závod, pro který se vyplatí jet lán světa. Akorát to vodácké pádlo se na mne podívalo po návratu domů trochu vyčítavě, asi tuší, že příští rok svede s mým lukem o Velikonocích těžký boj.

-jn

 

 

LK Falcon na facebooku.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram