Lukostřelba Rožnov pod Radhoštěm
 oficiální stránky amatérského  sportovního klubu

Český pohár - Tišnov

09.05.2016

Výsledky ke stažení zde>>, fotogalerie ze závodu: Renka>>, Tomáš>>, Monty>>

DSC04148

Dnes to bude taková óda na radost, protože Tišnováci mi ji prostě udělali. Je to další klub na Moravě, který svoji činnost dotáhl až k pořádání pohárového závodu ve 3D lukostřelbě. Další důkaz toho, že lukostřelbu nerozvíjejí příspěvky na internetových fórech, ale nově vznikající kluby, které mají ve svém jádru akční jedince. Pořádají lokální propagační akce a zájemcům mají co nabídnout, protože mají klub, střelnici, vyškolené trenéry a dnes i zkušenosti s pořádáním závodů. Lukostřelba na Moravě se rozvíjí a to je vzhledem k rekordnímu rozsahu oprav plánovaných letos na D1 dobře.

DSC04120

Závod v Tišnově se mi moc líbil, terén byl nádherný a někdo s dobrým okem ho využil na maximum. Možná úzké hrbolaté chodníčky mohly dělat některým chodcům, z oblastí kde je země placatá, problémy. Pro mě to byl naopak zážitek, protože v pětiprstých botách si v takovém terénu prostě užíváte každý centimetr. Na druhou stranu v případě deště by to bylo už za hranou a mělo by se myslet i na lukostřelce, kteří nemají běh v terénu jako doplňkový sport.

DSC04122DSC04149DSC04154

Samozřejmě drobné chyby se najdou všude, zvláště, když připravujete svůj první závod. Když vyzdvihuji postavení terčů, tak umístění kolíků občas trochu pozornému oku uteklo. Počítat je třeba s dostatečným prostorem pro postoj a nátah praváka i leváka s náklonem luku i bez. Na terč má právo vidět z modrého kolíku i trpaslík mých rozměrů a obr Koloděj by se neměl bát, že si rozfláká luk o větev nad sebou. Lovecké výstřely mezi větve jsou krásné, dokud nezafouká vítr a nestřílíte listí místo muflonů. Co jsem zaslechl z ostatních skupin, tak se to občas řešilo, ale to jsou ty zkušenosti a já bych chtěl, aby můj první závod probíhal takto hladce. Počasí bylo nádherné, terče nápadité a Tišnováci mají našlápnuto ke skvělým závodům, na které se bude jezdit z velkých dálek, až se to rozkřikne. Česká lukostřelba se i díky nim rozvíjí.

DSC04152Výsledkově mi to tentokráte uteklo a k večeři tak byly bramborové placky, ale za dva dny se zkrátka s novým výkonnějším lukem a nepadnoucími šípy sžít moc nedá. Štafetu naštěstí za LK Falcon převzal Pavel Repák s krásným 3. místem v kategorii Longbow. Celkově zabral náš klub v kategorii dlouhých luků 3.-6. místo. Renka opět bodovala mezi muži v PBHB se 3. místem a Jarča Klimková si vystřílela svůj osobní rekord a ženám v TRRB pomalinku roste nová konkurence. A to nás baví, nové výzvy, nové závody a noví soupeři, aby to nebyla nuda.

--jn

 

LK Falcon na facebooku.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram