Lukostřelba Rožnov pod Radhoštěm
 oficiální stránky amatérského  sportovního klubu

Český pohár - Panská Lícha 2016

29.12.2016

Všechny naše fotografie z Panské Líchy najdete tady>> a výsledky jsou zde>>

dsc07319

Panská Lícha už se natrvalo zabydlela v našich kalendářích a soudě podle počtu karavanů s českými značkami to není závod atraktivní jen pro moraváky. A není se co divit, je to překvapivě pěkně postavená trať kolem ranče v nenápadném dubovém lese nedaleko Brna.

dsc07298dsc07330dsc07312

Falcoňáci nemohli chybět a k tradiční sestavě přibyl jeden nováček. Adam byl na závodě poprvé a já měl jako trenér radost, že jsem mohl svět 3D lukostřelby obohatit o dalšího Longbowistu. Šlo mu to bezvadně, ale pokud s ním někdy budete ve skupině, šípy si raději vytahujte sami. ;-) Dělám si srandu, Adam je veselá povaha a každý z nás nějak začínal.

dsc07336dsc07331dsc07332

Vždycky si beru své nováčky do skupiny, abych jim mohl ukázat co a jak a uložit si do paměti, na čem pak zapracovat na tréninzích. Co budu lhát, trenér taky rád "motivačně" ukáže, co dokáže, ale na Panské Líše se nám nedařilo nikomu. Adamovi asi jako každému, kdo byl poprvé na závodě, Jirka zápasil s krátkými šípy, no a já to voral na celé čáře.

dsc07347dsc07352dsc07353

Na jedenáctém terči jsem měl 72 bodů což odpovídalo průměru 6,5 b na šíp. Takovou střeleckou tragédii u sebe nepamatuji. A tak jsem si vyhlásil vlastní soukromou soutěž, ve které nešlo o body, ale o to zlomit neúspěch. Psychická stránka lukostřelby mě fascinuje a já jsem sám sobě vděčným pacientem a tak mám jako trenér co studovat. Zaměřil jsem se tedy na jedinou věc - na koncentraci a vše ostatní z hlavy zahodil. A víte, co se stalo pak?

dsc07363dsc07368dsc07372

Zbývajících 19 terčů jsem odstřílel s průměrem 14,9 bodů. Trpělivé dvacítku za dvacítkou až do posledního terče jsem vystřílel nečekaně 3. místo. Pro mne to byl jeden z těch silných zážitků, kterých je instinktivní lukostřelba plná. Beru si z toho jediné ponaučení: Nikdy nevzdávejte závod a bojujte do posledního šípu nehledě na počet autů, co máte za sebou. Lukostřelba je psychický sport ve vyrovnávání se s vlastním neúspěchem.

dsc07375

Pavel žádnými výpadky netrpěl a odnesl si krásné první místo. Renka zabojovala mezi muži v PBHB a byla rovněž nepřekonatelná a navíc jí to nejvíc slušelo :-) Ota zabodoval mezi dětmi a získal krásné 2. místo. Pěkná medailová žeň a to jsme si ještě odvezli kromě diplomů a medailí i moravské víno. Díky Pálaváci za skvělý závod!

-jn

LK Falcon na facebooku.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram