Lukostřelba Rožnov pod Radhoštěm
 oficiální stránky amatérského  sportovního klubu

Český pohár - Adršpach

15.11.2015

Všechny fotografie z Adršpachu si můžete prohlédnout zde>> Výsledky závodu tady>>

DSC02138

DSC02131K tak krásnému závodu je vůbec těžké něco napsat. Při rozjímání o zážitcích uplynulého dne se mi vybavil popis vodáckého nebe od Šmída z knihy "Proč bychom se netopili". Tam také Kudla s Volejníkem zjistili, že gumové balvany v řece jsou vlastně peklo a ne nebe. Že právě překonávání těžkých překážek a lepení prorvaných lodí dělá vodáctví tím pravým zábavným dobrodružstvím. Stejně tak v Adršpachu nebyly žádné gumové skály za terči, o čemž se většina z nás přesvědčila na vlastní šípy. A přesto, nebo spíš právě proto, jsme zažili pravou lukostřeleckou nirvánu.

Kluci z Chiméry by se jistě uživili i jako vymývači mozků, neboť si na spoustě terčů hráli s naším podvědomím. Optické klamy dokázaly krátit vzdálenosti na polovinu nebo naopak zdvojnásobit oproti vizuálnímu dojmu. A to vše dokázali udělat navíc velice vkusně a v estetickém souladu s okolní krajinou. Lukostřelba jako by byl jen bonus k procházce galerií landartu.

DSC02163
 
DSC02168Závod nás tedy skvěle prověřil až na hranice našich možností, navíc tak ostré úhly nemáme ani při největší snaze moc možností trénovat. A to je vlastně dobře. Adršpach tak může zůstat tím čím je, naprosto jedinečnou lukostřeleckou podívanou i zážitkem, za kterým se ty stovky kilometrů jízdy opravdu vyplatily.

Myslím, že fotografie hovoří za vše a další slova jsou zbytečná. Díky Chiméře za tento unikátní závod, už teď se nemůžeme dočkat na příští rok.
 

Jan Novák

LK Falcon na facebooku.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram