Lukostřelba Rožnov pod Radhoštěm
 oficiální stránky amatérského  sportovního klubu

Český pohár - Adršpach 2016

27.12.2016

Všechny naše fotky si můžete prohlédnout zde>> výsledky závodu jsou tady>>

dsc06995

Adršpach je legendární závod odehrávající se v překrásných pískovcových skalách. Terén umožňuje tak ostré úhly a různé jiné optické "vychytávky", že jen stěží něco takového má někdo možnost pravidelně trénovat. Falcoňáci mají rádi výzvy a tak nemohli chybět.

dsc07096

Jistě, zažili jsme Sedmihorky, ale připočtěte si mráz a představte si, jak parta nabalených tučňáků bruslí po namrzlých skalách a snaží se luk napnout na plný nátah a přemluvit zkřehlé prsty k čistému vypuštění. Žádný závod českého poháru vás neprověří víc.

dsc07136dsc07134dsc07132

Jenže my 3Déčkaři jsme všichni tak trochu blázni. Nestřílíme na dokonalém trávníku a vyhřáté haly jsou jen jakási znouzecnost. Divoká příroda je pro nás cíl a ne překážka.

dsc07120dsc07080dsc07011
dsc07009Vítězové tohoto fenomenálního závodu jsou tak všichni, kteří neváhali urazit často stovky kilometrů. Každý, kdo nezůstal doma za pecí a vystoupil ze své komfortní zóny si zaslouží obdiv. Ádr, to jsou totiž auty, držkopády a zlámané dřevěné šípy bez ohledu zda zasáhly zmrzlou gumu nebo skálu za ní.

Přesto, nebo snad právě proto to stojí za to. Hrdinové dne byli pro mne všechny děti z kategorie minies, které to museli zvládnout celé samy stejně jako my všichni ostatní dospělí střelci.

Medaili navíc k zážitkům si přivezl Pavel Repák, který svým 3. místem s odstupem pouhých 40 bodů za mistrem světa Tomášem Hanušem dokázal, že se s ním musí v Longbow počítat a že zvládá i náročné podmínky.

dsc07149dsc07152

-jn

 

LK Falcon na facebooku.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram