Lukostřelba Rožnov pod Radhoštěm
 oficiální stránky amatérského  sportovního klubu

Český pohár 11.kolo - Tesák

13.06.2023

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, a dost možná ještě dál, je rybník…. Ne, to by tak chybělo, stačila ta mlha. Je tam skiareál Tesák. Normálně je docela obyčejný, ale když tu Mrlínek uspořádá  10. června 11. kolo  Českého poháru, začnou se tu dít podivuhodné věci.

Falcoňáci se potkávají už na parkovišti, kde někteří zjišťují, že krátký rukáv a vesta nebudou do téhle sloty to pravé ořechové. Vydáváme se směrem k areálu a mlha houstne. Rákosníček sedí možná někde poblíž a dobře se baví. Potkáváme první kolíky, ale zvířata nikde. Že by je někdo šlohl? Ne, ty se topí v mlze. Sem tam tušíme nějaký obrys terče. Vtipný je jelen, který od červeného kolíku pro kuše není vidět vůbec.

Na rozstřelišti se to hemží akcechtivými lukostřelci. Vzdálenější terče opět tonou v mlze, proto si většina z nás vybírá spíše bližší, kam ještě dohlédne. Mlha se nezvedá, ale začíná foukat, naděje tu je. Vhledem k podmínkám organizátoři ponoukají kušaře, aby stříleli  nikoli od červených, ale modrých kolíků. Oproti klasickým závodům, na které jsme zvyklí,  jsou tu  kolíky modré dva. První výstřel je od vzdálenějšího, druhý od bližšího. Občas na to zapomínáme a vzájemně se upozorňujeme, abychom při druhém výstřelu postoupili blíž.

Trať není moc přátelská pro ty, kteří míjejí terče. Okolí terčů není příliš vysečené. Medvěd  si lebedí na horizontu, pod nímž je pořádný chrást a bažina. Tady nastává zdržení.  Závodníci, kteří přestřelili, se většinou s těžkým srdcem loučí se svým šípem. Klasika je výr, který sedí na pařezu a za ním džungle. Kdo trefí, nehledá.

Počasí se konečně umoudří a od poloviny závodů se protrhávají mraky. Terče jsou líp vidět. Máme dvě želízka v ohni, které nezklamaly ani tentokrát. Opálkovic nic nenechali náhodě a opět stojí na bedně nejvýše. Za Ivu, která zmizela před vyhlášením na rodinnou oslavu v domnění, že je čtvrtá, přebírá bronz Honza.

Rozhodně zajímavý závod. Jak konstatoval Kuba Opálka: V mlze jsem ještě nestřílel.

BH muži
11.místo - Patrik Martinkovič
14.místo - Honza Martinkovič
LB muži
1.místo - Jakub Opálka
4.místo - Jirka Zöllich
5.místo - Artie Zöllich
6.místo - Mirek Čajka
LB ženy
3.místo - Ivana Lušovská
TR Junioři
2.místo - Martin Opálka
4.místo - Břeťa Bervic Jr.
TR muži
9.místo - Břeťa Bervic

Fotografie k článku / Český pohár 11.kolo - Tesák

LK Falcon na facebooku.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram