Lukostřelba Rožnov pod Radhoštěm
 oficiální stránky amatérského  sportovního klubu

3D Zimná liga - Hostýn

11.12.2017

Všechny naše fotografie ze závodu na Hostýně naleznete zde>>

Zatímco Český pohár upadá Adršpachem do zimního spánku, na Slovensku se tou samou dobou tradičně probouzí Zimná liga. Vítězem se stane střelec se čtyřmi nejlepšími ze sedmi plánovaných kol. Konkurence je vysoká, jen v kategorii Longbow přes 20 lukostřelců!

Střílí se na dva šípy a za každého počasí, ve 3. kole, které se konalo na sv. Hostýně jsme se doslova brodili sněhem. Každý lukostřelec se s různými zimními podmínkami vyrovnává jinak a tak bude zajímavé sledovat, kdo nakonec vyhraje trofej za celkové vítězství. Zatím se pořadí jednotlivých kolech míchají jako karty.

Na Hostýn jezdím rád, již několik let je to taková moje tradice. Letos vyšel závod přesně na den mých narozenin a tak jsem ho bral hlavně jako oslavu v kruhu přátel. Organizátoři k nám byli milostiví, nejenže nachystali báječný nový okruh kolem vrcholu Hostýna, ale ani s náročností to nepřeháněli, abychom se nezdržovali hledáním šípů.

Ono taky odstřílet 60 výstřelů v mrazu není pro teplomilné střelce odchované Polabskou nížinou. Pro statné horaly a horalky to však byla pěkná sobotní vycházka.

Každý výstřel byl jiný, na jedné straně vrcholu foukalo a občas si člověk musel vybrat, jestli ten luk ještě chvíli podrží, nebo vystřelí po paměti proti ostrým zrnkům sněhu, které mu vehnal vítr do tváře. Na druhé straně hory zase k našemu údivu padala mlha.

Ta atmosféra ale stála za to, stromy nedotčené oblevou na sobě stále nesly sněhové šperky a tak navzdory počasí mrazivá nálada nám nehrozila. Užívali jsme si každou vločku.

Závody v těžkých klimatických podmínkách mi většinou jdou. Postavte mě do deště nebo sněhové vánice a jsem ve svém živlu. Střílení na sněhu je prostě nejvíc.

Zima zkrátka člověka očistí a tělo i mysl se soustředí na jednoduché pokyny podvědomí.

K narozeninám jsem si tedy nadělil čistý závod bez jediného autu, což po 60ti výstřelech je nejspíš můj rekord. Ani 484 bodů, tedy průměr 16,13 b na terč na první místo nestačilo. To je zimní liga, setkání elitních longbowistů z Moravy a Slovenska, a díky za to všem soupeřům, kteří nám neustále posouvají laťku.

LK Mrlínek, tohle se vám povedlo. DÍKY!

-jn

LK Falcon na facebooku.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram