Lukostřelba Rožnov pod Radhoštěm
 oficiální stránky amatérského  sportovního klubu

3D Český pohár - Bedlina

02.06.2017

Výsledky 12. kola českého poháru naleznete zde>> celou fotogalerii tady>>

Staré pověsti vypráví, že když ve 13. století vpadli Tataři do našeho kraje, utekli lidé z Bystřice na horu Hostýn, kde se opevnili v dřevěném hradisku. Značně namíchnutý náčelník Tatarů rozkázal, aby každý jeho muž nabral do své čepice zeminu a nasypal ji vedle Hostýna. Vojáků prý bylo tolik, že udělali téměř stejně vysoký kopec– dnes známy jako Bedlina, a z něho začali vesničany ostřelovat.

O několik století později se rozhodli kopec Bedlina dobýt lukostřelci z krajů moravských i českých. Členové LK Mrlínek nás nalákali na krásně postavenou trať a hojnost jídla a pití. Falcoňáci se také rozhodli výzvu přijmout a v hojném počtu se dostavili na 12. kolo českého poháru. Celý den nám na cestu svítilo sluníčko, naše střelecké dovednosti prověřovali záludné terče a dobrou náladu udržovali členové skupiny. Na závěr závodu jsme měli možnost zúčastnit se klání o nejpřesnějšího střelce. Jeho odměnou ovšem nebyla spanilá dívka, ale úplně nová terčovnice a 3D terč. Zkrátka pohoda, kterou člověk po náročném týdnu potřebuje.

 

Moravským předkům se nakonec, i za pomoci mohutné bouře s krupobitím která se přihnala, povedlo útok dobyvatel odrazit. Nám počasí na rozdíl o Tatarů přálo, a tak jsme nakonec v Hostýnských vrších zvítězili. Tentokrát si cenné trofeje odvezli Otík (1. místo minies), Janko (1. místo TRLB), Pavlík (2. místo TRLB), Renka (1. místo HB) a Jarča (1. místo BHR).

Děkujeme Mrlínku za uspořádání pěkného závodu.

Teď už zůstává pouze zvolání „Viva l'Italia” neboť další zastávka Falcoňáků je WBHC ve Florencii. Myslete na nás a držte palce 😊

Renka

 

LK Falcon na facebooku.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram